UZAYLI ARKADAŞIMIZ "SMITH"

9. Öğretmenler Sempozyumu'nda tanışma fırsatı bulduğumuz Hatice Kırcal Taşçı, 5. sınıf öğrencileri ile birlikte "Dünya ve Uzay" ünitesini Storyline Yöntemiyle ile işlemekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirtmektedir.

Ünite öncesi İzmir'de bulunan "Uzay Kampı Türkiye"de görüşme fırsatı bulduğumuz Hatice Hanım ile ünite üzerinde uzun görüşmeler yaptık ve bazı etkinlikleri birlikte planladık. Temel olarak daha önce de İskoçya'da uygulanmış olan "Uzaya Kaçırılış" storyline uygulamasını baz alarak, yeni MEB programının da öngördüğü ve İskoçya'daki uygulamada yer almayan bazı kazanımları da ekleyerek yaklaşık 6 hafta sürecek bir Storyline ünitesi oluşturduk.

Ünitedeki etkinlikleri Hatice Hanım'ın izlenimleriyle sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Storyline Yöntemi'nin karakteristik özelliği olan karakter - zaman - mekan bağıntısı ünite süresince konuların ele alınması için bir zemin oluşturdu. Öğrencilerin hayal güçleri ile çeşitli uzaylılar yaratıldı ve içlerinden birisi seçildi. Etkinlikler; seçilip adı ve her türlü özelliği öğrenciler tarafından belirlenen uzaylının yaşadığı maceralar gibi düşünülerek ardışık düzen içerisinde sırası geldikçe anahtar sorular vasıtasıyla öğrencileri etkileşime geçirerek uygulandı.

 
 
 

 << geri

© Copyright  Storyline Türkiye.